Woski i sealanty to produkty przeznaczone do długotrwałej ochrony lakieru samochodowego. Tworzą nieprzenikalną powłokę, która chroni auto przed wilgocią, substancjami chemicznymi, promieniowaniem UV oraz zabrudzeniami. Woski od najlepszych producentów pozwalają stworzyć powłokę, która utrzyma się przez wiele miesięcy. W trosce o doskonałą prezencję lakieru w perspektywie długoterminowej, woskowanie zaleca się realizować przynajmniej raz do roku. W tej kategorii bez trudu wybierzesz wosk dostosowany do potrzeb lakieru w Twoim aucie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Lakier samochodowy jest narażony na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Deszcze, śniegi, silne promieniowanie słoneczne, a także drobne zanieczyszczenia sprawiają, że traci on swój pierwotny blask oraz wytrzymałość. Wobec tego wosk samochodowy staje się niezbędnym elementem pielęgnacji pojazdu. To rozwiązanie, które może zapewnić ochronę lakieru przez bardzo długi czas. Dotyczy to oczywiście tylko wysokiej jakości produktów, które dostępne są w naszym asortymencie.

Wosk do samochodu – sposób użycia

Stosowanie wosków jest bardzo proste i nikomu nie sprawi żadnych problemów. Nawet niedoświadczona osoba może bez problemu nałożyć kosmetyk samochodowy bez ryzyka zniszczenia powierzchni swojego auta. To możliwe dzięki specjalnemu, uniwersalnemu składowi wosku. Nie zalicza się do agresywnych substancji, nie da się użyć go za dużo ani w nieodpowiedni sposób. Dlatego też dosłownie każdy może z niego skorzystać, aby uzyskać pożądane efekty.

Udostępniamy woski nadające się do stosowania metodą mokrą oraz suchą. Pierwsza jest najszybsza. Ponadto płynne woski samochodowe umożliwiają proste dotarcie do zakamarków. Wystarczy nałożyć preparat na wyczyszczone, jeszcze mokre auto. Następnie należy wytrzeć powierzchnie zwykłą ścierką, aby osiągnąć odpowiedni efekt. Trzeba uważać na warunki nakładania wosku samochodowego. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura mogą przeszkodzić w działaniu wosku. Dlatego zaleca się wykonać woskowanie w dni, podczas których temperatura nie spada poniżej 15ºC, ani nie przekracza 25ºC.

Drugi sposób ochrony auta przy pomocy wosku to tzw. metoda na sucho. W tym przypadku pojazd musi być wyczyszczony, ale też i dobrze osuszony. Wosk do lakieru nakłada się specjalną ściereczką bądź padem. Wymaga przy tym dużej staranności. Z tego względu metodę na sucho zaliczamy do czasochłonnych. Osiągany w ten sposób efekt jest jednak wyraźnie lepszy. Auto nabiera blasku, który „odmładza” je o kilka lat.

Wosk do auta – jakie daje korzyści?

Najpoważniejszym atutem przemawiającym za woskowaniem jest oczywiście wydłużenie żywotności lakieru. Nie mniej ważny aspekt stanowi strona wizualna – lakier znacznie lepiej prezentuje się po nałożeniu dobrego preparatu.

Wosk odpowiada za ochronę przed skrajnymi temperaturami oraz czynnikami atmosferycznymi. Wytwarza hydrofobową powłokę, która odpycha wilgoć. W ten sposób chroni również przed błotem oraz podobnymi zanieczyszczeniami. To pozwala dłużej zachować czystość auta, a więc zaoszczędzić też na jego myciu.

Aby jak najdłużej utrzymać efekty, poleca się woskować pojazd po każdym sezonie – po zakończeniu zimy oraz tuż przed jej rozpoczęciem. Jest to związane z pojawieniem się na drodze bardzo trudnych dla lakieru warunków w okresie zimowym. Wosk nałożony w marcu będzie działać aż do listopada/grudnia.

Który wosk do karoserii jest najlepszy?

Dostępni w naszej ofercie producenci są liderami w swojej branży. Oferują znacznie więcej, niż jest w stanie zaproponować konkurencja. Wyróżniają się wysoką jakością produkowanych wosków, ich bezpiecznym użytkowaniem oraz utrzymywaniem długotrwałych efektów. Polecamy uwadze wosk do lakieru samochodowego marki ADBL, BRAYT, CelanTech, Soft99, Sonax, Valet Pro i innych w naszym asortymencie. To starannie wyselekcjonowane produkty, które powstały z myślą o zapewnieniu najwyższego stopnia ochrony pojazdu. Są także całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Ich uniwersalność eliminuje ryzyko zniszczenia lakieru, a przy okazji gwarantuje bezkonkurencyjny wygląd samochodu.

Wybór pomiędzy markami jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób aplikacji oraz przeznaczenie produktu. Część z nich sprawdzi się przy ciemnych lakierach, a pozostałe pasują idealnie do kolorowej powierzchni pojazdu.

Zainteresowanych wysokiej jakości woskiem do lakieru zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie bądź mailowo. Podczas rozmowy odpowiemy na każde pytanie. Przy okazji podzielimy się naszym doświadczeniem, aby doradzić wybór najlepiej odpowiadającego potrzebom produktu.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl