Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Z jakimi zabrudzeniami radzi sobie płyn do usuwania owadów?

Wiosna i lato to pory roku, w których możemy się spodziewać większej aktywności owadów. Widać to szczególnie na samochodach, gdzie po przejechaniu czasem nawet kilkunastu kilometrów cały przedni pas auta pokrywają insekty. Zanieczyszczenia nie zawsze można usunąć natychmiast, a po kilku godzinach zadanie to może okazać się stosunkowo trudne. Dlatego wśród podręcznych kosmetyków samochodowych warto mieć środek do usuwania owadów z karoserii. Dzięki niemu klosze reflektorów i grill przedniego pasa zawsze zaprezentują się nienagannie.

Wysokiej klasy środek może okazać się skuteczny nie tylko do usuwania owadów z karoserii. Sprawdzi się także przy innych zanieczyszczeniach pochodzenia naturalnego. Z łatwością usuwa odchody ptasie czy soki z drzew lub liści. Nadaje się również do czyszczenia tłustych plam z oleju, smaru czy nawet ropopochodnych mas asfaltowych. Ponadto płyn do usuwania owadów zabezpiecza karoserię samochodu przed ponownymi zabrudzeniami, dzięki czemu w przyszłości będą łatwiejsze do usunięcia.

Jak wybrać preparat do usuwania owadów z karoserii?

Wiele osób zastanawia się, jaki preparat do usuwania owadów z karoserii będzie najwłaściwszy. Na stronie Detailing-Centrum.pl znajdują się preparaty, które różnią się od siebie kilkoma aspektami. Niezależnie od tego, który preparat do usuwania owadów z karoserii wybierzemy, warto zwrócić uwagę na jego współczynnik pH. Preparat do usuwania owadów nie może być kwaśny, ponieważ może zniszczyć powłokę elementów auta. Nie poleca się też silnie zasadowych preparatów do czyszczenia części samochodu. Warto sięgnąć po środki o neutralnym poziomie kwasowości w granicach 7, jakie znajdują się w naszym asortymencie.

Środki do usuwania owadów z karoserii dostępne są w wielu typach o różnych objętościach. Mniejsze zapewnią wygodną aplikację prywatnym użytkownikom. Dla osób, które często pokonują samochodem dłuższe trasy lub zajmują się zawodowo pielęgnacją aut, proponujemy kilkulitrowe pojemniki. Warto zwrócić uwagę także na sposób aplikacji. Najbardziej wygodne w użyciu okazują się środki wyposażone w spryskiwacz. Pozwalają one precyzyjnie nałożyć środek i nie powodują strat płynu.

Jak stosować środek do usuwania owadów z karoserii?

Jeśli wyposażymy się już w dobry środek do usuwania owadów z karoserii, warto pamiętać o kilku zasadach czyszczenia karoserii. Preparatów nie należy nakładać na rozgrzaną słońcem karoserię. Do czyszczenia lepiej wybrać wieczór lub wczesny ranek, kiedy samochód nie zdąży się jeszcze rozgrzać. Należy unikać też aplikacji na mokry samochód. Może to doprowadzić do rozcieńczenia środka i jego mniejszą skuteczność.

Płyn do usuwania owadów powinien być nakładany na całej powierzchni przedniego pasa samochodu. Następnie należy odczekać czas wskazany na opakowaniu przez producenta. Każdy preparat do usuwania owadów z karoserii może nieco różnić się w tej kwestii – zwykle okres ten waha się od trzech do kilkunastu minut. Większość dobrych środków z kategorii nie wymaga dodatkowego szorowania, a zabrudzenia schodzą po przetarciu szmatką. Po zakończonej pracy całą czyszczoną karoserię trzeba obficie spłukać bieżącą wodą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl