Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Środki do usuwania kleju, smoły i żywicy

Niektóre rodzaje zabrudzeń szczególne ciężko usunąć z karoserii samochodowej. Z całą pewnością należą do nich pozostałości klejów, ślady żywicy czy roztopiony asfalt. Podczas pielęgnacji, należy zachować szczególną ostrożność, by nie zniszczyć delikatnej powłoki. Konieczne jest również stosowanie bezpiecznych środków, takich jak profesjonalny preparat do usuwania kleju po naklejkach czy środek do usuwania smoły z lakieru. Wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym pozbycie się trudnozmywalnych zabrudzeń okaże się dużo łatwiejsze, oferujemy w tej kategorii.

Jak wybrać środek do usuwania kleju z lakieru samochodowego?

Chcąc zakupić srodek do usuwania kleju po naklejkach, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Kluczową rolę odgrywa to, by preparat zapewniał bezpieczeństwo karoserii auta. Z tego względu nie może zawierać agresywnych substancji chemicznych, takich jak węglowodory. Równie ważne, by środek był przyjazny dla środowiska naturalnego. W tym celu warto sięgać po preparaty oparte na bazie naturalnych olejków roślinnych oraz pochodnych alkoholi tłuszczowych. Trzeci warunek to oczywiście skuteczność preparatu w usuwaniu zanieczyszczeń. Dostępne w naszym sklepie produkty poradzą sobie nawet ze starymi, zaschniętymi plamami po kleju, asfalcie czy żywicy, rozpuszczając większość z nich już po kilku minutach od aplikacji.

Preparat do usuwania naklejek z samochodu – zasady poprawnego stosowania

Aby wybrany środek do usuwania żywicy lub preparat do usuwania kleju zadziałały zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zawsze należy przestrzegać szczegółowych zaleceń producenta w zakresie aplikacji. Poniżej prezentujemy ogólne zasady używania środków takich jak preparat do usuwania naklejek z samochodu.

  1. Przed nałożeniem należy umyć i osuszyć lakier.
  2. Następnie warto wykonać test w mało widocznym miejscu.
  3. Nie należy aplikować środków czyszczących na silnie nasłonecznione, rozgrzane powierzchnie.
  4. Po aplikacji środka na lakier warto pozostawić go na minimum kilka minut.
  5. Do usuwania ciężkich zanieczyszczeń trzeba używać wyłącznie mikrofibry lub szczotki z miękkim włosiem.

Dobrze również pamiętać, że nie każdy środek do usuwania żywicy czy kleju z lakieru może zostać zastosowany również we wnętrzu samochodu. Chcąc usunąć naklejki lub uporczywe zabrudzenia z deski rozdzielczej, elementów plastikowych czy tapicerki, należy sprawdzić, czy wybrany preparat przeznaczono również do użytku na tego typu częściach.

Jaki środek do usuwania smoły z karoserii?

Dostępny w tej kategorii preparat do usuwania kleju z lakieru SHINY GARAGE Green Tar&Glue sprawdzi się równie dobrze przy czyszczeniu śladów asfaltu oraz smoły – także tych starych i zaschniętych. Do cięższych plam warto z kolei użyć dedykowanego środka ADBL Tar PRO dostępnego w ekonomicznym, 5-litrowym opakowaniu. Tego rodzaju wyroby równie dobrze co ze smołą, poradzą sobie także z żywicą oraz innymi, uciążliwymi zabrudzeniami.

Zamawiając środek do usuwania kleju z lakieru samochodowego, warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją oraz zasadami bezpieczeństwa. Pozwoli to wybrać produkt, który w pełni odpowie potrzebom użytkownika i zapewni najwyższą skuteczność.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl