Bardzo ważny element pielęgnacji oraz ochrony naszego samochodu. Z pomocą dobrze dobranych kosmetyków samochodowych jesteśmy w stanie usunąć przylegające do ogumienia zabrudzenia, a także stworzyć powłokę ochronną wydłużającą żywotność naszych opon. W ten sposób chronimy ogumienie przed promieniowaniem UV, a także usuwamy drobiny mogące obniżać przyczepność. W związku z tym, mycie i właściwa pielęgnacja opon ma duży wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czyszczenie i konserwacja opon

Dbając o atrakcyjny wygląd samochodu, nie należy zapominać o pielęgnacji opon. Regularne czyszczenie tych elementów nie tylko poprawi estetykę całego pojazdu, lecz wpłynie także na ich trwałość, a tym samym podniesie komfort i bezpieczeństwo jazdy. Opona samochodowa jest przecież odpowiedzialna za wiele procesów, które zachodzą podczas jazdy. To także element mający stały kontakt z jezdnią, odpowiedzialny również za utrzymanie całego ciężaru pojazdu. Nic zatem dziwnego, że zużywa się najszybciej. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby zwiększyć ich trwałość. Najlepsze efekty przynoszą środki do konserwacji opon oraz ich czyszczenia. Specjalnie dobrane składniki preparatów umożliwiają nie tylko pozbycie się wszelkich nieczystości, ale także zabezpieczają gumę przed nadmiernym zużyciem i chronią ją przed działaniem szkodliwych warunków. Wystarczy nałożyć odpowiedni preparat na dokładnie umyte i wysuszone opony, aby przedłużyć ich żywotność. Oferta tego rodzaju specyfików jest bardzo szeroka, o czym świadczy asortyment naszego sklepu internetowego. Znajdują się w nim środki pielęgnacyjne o różnorodnym działaniu, służące zabezpieczeniu opon przed pękaniem, wysychaniem, ułatwieniu ich czyszczenia, przywróceniu gumie elastyczności, ochronie przed promieniami UV czy nadaniu estetycznego wyglądu.

Środki do czyszczenia opon

Przed zastosowaniem preparatów konserwujących należy dokładnie umyć opony. To właśnie na nich zbiera się najwięcej brudu – zaschnięte błoto, pył, a także inne substancje, które znalazły się na drodze. Użycie do czyszczenia niewłaściwych środków może bardziej zaszkodzić niż pomóc, uszkadzając powierzchnię opony. Łatwo tego uniknąć, kupując specjalny preparat do czyszczenia opon.

W naszej ofercie znajdują się produkty najbardziej renomowanych marek z branży auto detailingu, takich jak ADBL, CleanTech, RRC czy Shiny Garage. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie czyścić opony oraz inne gumowe elementy z nawet najpoważniejszych zabrudzeń. To zasługa specjalnie dobranych składników, które w krótkim czasie rozpuszczają każdego rodzaju brud, pozostając neutralnym dla gumy. Preparaty tego typu sprzedawane są w litrowych lub półlitrowych atomizerach, czyli rozpylaczach, dzięki którym łatwiej dawkować odpowiednią porcję środka czyszczącego. Po opróżnieniu opakowania nie trzeba go wyrzucać. Oferujemy także pięciolitrowe kanistry uzupełniające. To bardzo wydajne i ekonomiczne rozwiązanie. W asortymencie znajdują się też różne dodatkowe akcesoria, jak np. specjalna szczotka do opon, ułatwiająca dotarcie w najtrudniej dostępne miejsca.

Preparaty do konserwacji opon

Czyste opony można zabezpieczyć za pomocą dodatkowych środków. Dzięki temu dłużej zachowają swój estetyczny wygląd, a także staną się odporniejsze na działanie niesprzyjających warunków. Do najpopularniejszych rozwiązań należy czernidło do opon, czyli środek nadający im ciemny kolor. Sposób działania przypomina pastę do butów. Jednak pomaga nie tylko w przywróceniu pierwotnej barwy, ale także uzupełnia mikropęknięcia w bocznych ściankach ogumienia. Dzięki temu nie będzie tam dostawał się brud z drogi.

Inny sposób na poprawienie wyglądu ogumienia to użycie preparatu tworzącego efekt mokrej opony, dzięki któremu element ten zyska atrakcyjny połysk. To jednak nie wszystko, ponieważ obecne w składzie oleje silikonowe i inne dodatki zabezpieczają gumę przed starzeniem, a także zwiększają jej elastyczność. Warto też wspomnieć o produkcie, jakim jest pianka do opon, która jednocześnie czyści oraz pielęgnuje opony. Wystarczy spryskać ich powierzchnię, aby pozbyć się brudu i zapewnić ochronę przed pękaniem. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie ma czasu na dokładniejsze prace pielęgnacyjne. Niezależnie jednak od tego, jaki preparat do konserwacji opon czy które środki czyszczące się wybierze, trzeba pamiętać o ich regularnym stosowaniu. W ten sposób skutecznie i trwale przedłuży się żywotność opon oraz na dłużej poprawi ich wygląd.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl