Rękawice i gąbki to nieodłączny element wyposażenia w procesie ręcznego czyszczenia samochodu. Akcesoria są produkowane z delikatnych tkanin takich jak wełna i mikrofibra, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo lakierowi samochodowemu i minimalizują ryzyko powstania zarysowań. Ponadto, dobrej jakości rękawice oraz gąbki pozwalają dużo łatwiej rozprowadzić szampon, co sprawia, że czyszczenie lakieru staje się efektywniejsze.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rękawica do mycia auta

Myjnie samochodowe są bardzo wygodnym i praktycznym sposobem na umycie pojazdu. Dużo tańszym oraz bardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem jest jednak wyczyszczenie auta samodzielne. Decyduje się na nie coraz więcej właścicieli czterech kół, choć wielu z nich zmaga się często z dylematem: jakich użyć akcesoriów, aby przypadkiem nie porysować lakieru?

Komfort oraz bezpieczeństwo podczas usuwania zanieczyszczeń lub polerowania to kwestie bardzo ważne, dlatego do niezbędnych produktów należą rękawice do mycia samochodu. Takie akcesoria doskonale sprawdzają się podczas pielęgnacji karoserii auta. O ile zwykłe gąbki mogą pochłaniać ziarenka piasku, które następnie niszczą lakier, rękawica do mycia auta nie stwarza takiego zagrożenia. Wykonano ją z delikatnych materiałów - najczęściej mikrofibry lub naturalnego zwierzęcego futra - dzięki czemu nadaje się nawet do najbardziej podatnych na zarysowania powierzchni.

Dlaczego warto kupić rękawice do mycia samochodu?

Do wspomnianych już wcześniej zalet warto dodać, że rękawica z mikrofibry doskonale sprawdza się nie tylko do mycia na mokro, ale także na sucho. W praktyce oznacza to, że nadaje się do czyszczenia niemal wszystkich elementów samochodu. Umożliwia usunięcie brudu z lakieru, jak i z szyb, reflektorów, a nawet deski rozdzielczej. Rękawice z mikrofibry to wielofunkcyjne akcesoria, które znacznie ułatwią dbanie o czystość pojazdu.

Profesjonalna rękawica do mycia auta z mikrofibry gwarantują wysoką skuteczność przy niewielkiej ilości środka do czyszczenia. Rozwiązanie takie ponadto rekomenduje się osobom o wrażliwiej skórze, a także alergikom. Rękawica z mikrofibry, dzięki swojej budowie, chroni przed bezpośrednim kontaktem z chemikaliami, którego nie sposób uniknąć w przypadku korzystania ze ściereczek lub gąbek.

Rękawica z mikrofibry do mycia samochodu — jak z niej korzystać?

Częstym błędem, jaki popełnia wiele kierowców podczas mycia auta, jest stosowanie tylko jednego wiadra. Kumulujące się w nim ziarenka piasku i inne zabrudzenia mogą doprowadzić do porysowania lakieru. Rekomenduje się przygotowanie co najmniej dwóch wiader. Pierwsze napełnia się wodą wymieszaną ze środkiem myjącym, drugie — samą wodą do płukania. Dobrze stosować także dwie rękawice z mikrofibry — jedną do mycia na mokro, natomiast drugą do wycierania oraz polerowania.

Mycie najlepiej rozpocząć od kół, a następnie zająć się nadwoziem. Czyszczenie powinno przebiegać w następującym porządku:

  • rękawicę zanurzyć w wiadrze z detergentem,
  • delikatnie rozprowadzić pianę na powierzchni,
  • odczekać chwilę, aż brud zostanie zmiękczony (piana nie może jednak zaschnąć),
  • spłukać wszystko wodą.

Czynności te należy powtarzać aż do pozbycia się całego brudu. Następnie całą powierzchnię trzeba dokładnie wytrzeć oraz wypolerować, w czym pomoże sucha rękawica. Mikrofibra składa się z włókien wytwarzających ładunek statyczny, który przyciąga niezauważalne drobiny zanieczyszczeń, które ewentualnie mogły jeszcze pozostać na karoserii.

Rękawica do mycia — jaka będzie najskuteczniejsza?

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór rękawic do mycia samochodu. Klientom, którzy oczekują produktu zapewniającego jak największy komfort użytkowania oraz długotrwałość, polecamy rękawice wykonane z najdelikatniejszej wełny owiec merynosowych, produkowane przez renomowane firmy CarPro, FlexiPads i Soft99. Bardzo dużą skuteczność, wygodę, trwałość produktu oraz wystarczające bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni, zapewnia także tańsza alternatywa - rękawica z mikrofibry do mycia samochodu.

Zainteresowani mogą wybierać pomiędzy produktami takich cenionych marek, jak ADBL, Shiny Garage, WaxPro lub Work Stuff. Przy kupnie warto zwrócić uwagę na rozmiary — im większa powierzchnia rękawicy, tym bardziej efektywne i komfortowe będzie jej użytkowanie. Można też wziąć pod uwagę dodatkowe udogodnienia, jak np. zabezpieczenia przed zsuwaniem się rękawicy z dłoni.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl