Quick detailery to nowoczesne kosmetyki samochodowe wykorzystywane w końcowym etapie czyszczenia lakieru. Świetnie sprawdzają się do usuwania zabrudzeń powstałych w procesie mycia, np. na skutek twardej wody lub zetknięcia z tłuszczem. Jednocześnie, wypełniają niewielkie ubytki lakieru oraz tworzą powłokę ochronną, która zapewnia naszemu lakierowi pełne bezpieczeństwo. Są alternatywą dla wosku, który często wymaga bardzo czasochłonnej i żmudnej pracy. Sekretem skuteczności quick detailerów są aktywne polimery odpowiedzialne za czyszczenie i ochronę lakieru.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak działa quick detailer?

Wielu posiadaczy samochodów dokłada wszelkich starań, aby ich pojazdy prezentowały się jak najlepiej. Z pewnością zdają sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie lakieru, aby uniknąć matowienia i niszczenia karoserii. Regularne mycie auta to podstawa, jednak co zrobić, by cieszyć się lśniącym lakierem przez dłuższy czas? Taki efekt można uzyskać na wiele sposobów. Coraz większą popularność zyskują produkty typu quick detailer, które pozwalają niewielkim wysiłkiem i kosztem wydobyć z karoserii maksimum koloru oraz blasku. Wysokiej jakości preparat, np. Meguiars Quick Detailer, przyciemni lakier, doda mu połysku, a nawet wypełni drobne ryski. Stosowanie go po każdym myciu samochodu wyeliminuje powstawanie zacieków, osadu oraz innych zanieczyszczeń. Co więcej, uzyskana dzięki niemu powłoka wykazuje działanie hydrofobowe, co oznacza, że ułatwia spływanie wody z pojazdu. Taka warstwa zabezpiecza lakier przed działaniem wody, ale też utrudnia osadzanie się kurzu i błota.

W jaki sposób używać quick detailera?

Jak wskazuje nazwa tego rodzaju produktów, ich aplikacja nie zajmuje wiele czasu. Zanim jednak nałoży się preparat, należy dokładnie umyć samochód. Nie powinno ograniczać się jedynie do opłukania karoserii. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo pozostania na niej drobnych zanieczyszczeń, które na etapie nakładania środka detailingowego mogą porysować lakier. Zaleca się ręczne mycie karoserii za pomocą specjalnej rękawicy, stosując metodę na dwa wiadra. Do jednego pojemnika wlewa się zwykłą wodę, a do drugiego wodę ze środkiem czyszczącym, np. szamponem samochodowym. Czysta woda służy do przepłukiwania rękawicy, na której zbiera się brud z karoserii. Umyty samochód trzeba dokładnie wysuszyć, najlepiej za pomocą ręczników mikrofibrowych. Po wykonaniu tych czynności można przejść do nakładania quick detailera, robiąc to bezpośrednio na lakier lub na mikrofibrę, a następnie delikatnie go rozprowadzając. Najlepiej pracować na małej powierzchni, aby uniknąć zaschnięcia preparatu.

Dlaczego warto stosować quick detailer?

Produkt tego typu nie zastąpi dobrego wosku samochodowego lub powłoki ceramicznej, ale stanowi doskonałe uzupełnienie tamtych rozwiązań, ponieważ stosuje się go w nieco innym celu. O ile wosk służy przede wszystkim długotrwałemu zabezpieczeniu lakieru, a w mniejszym stopniu uzyskaniu powłoki hydrofobowej o silnym połysku, tak quick detailer przedłuża trwałość powłok, zwiększa ochronę przed wodą i zabrudzeniami, a także pomaga wydobyć jeszcze więcej blasku z lakieru.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór preparatów quick detailer. Asortyment obejmuje zarówno najwyższej jakości produkty, idealne także do profesjonalnego użytku w salonach auto detailingowych, jak i tańsze, choć wciąż bardzo skuteczne środki, np. Sonax Quick Detailer. W połączeniu z innymi dostępnymi akcesoriami oraz preparatami, pozwolą na uzyskanie niesamowitego efektu wizualnego, a także znacząco poprawią wytrzymałość lakieru.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl