Tapicerka skórzana wymaga bardzo starannej pielęgnacji. Należy regularnie odkurzać oraz czyścić skórzany materiał przy pomocy dedykowanych kosmetyków samochodowych. W tej kategorii oferujemy produkty, które sprawią, że Twoja tapicerka skórzana odzyska idealny wygląd. Należyta pielęgnacja ma również na celu ochronę przed blaknięciem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu, skóra przez wiele lat odznacza się doskonałą prezencją, co umili komfort jazdy oraz zrobi wrażenie na pasażerach.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Dzięki odpowiedniemu dbaniu o skórzaną tapicerkę samochodu, element ten może służyć długimi latami i wyglądać jak nowy. W przeciwnym razie konieczny stanie się zakup nowej, co wiąże się z dużymi kosztami. Tapicerka bywa narażona na powstawanie różnego rodzaju zabrudzeń, często niewidocznych gołym okiem. Dopiero po rozpoczęciu czyszczenia okazuje się, że jej stan pozostawia wiele do życzenia. Aby uniknąć takich sytuacji, konieczne jest czyszczenie jej co najmniej raz w roku. Na szczęście, nawet najgorsze plamy da się usunąć przy użyciu odpowiednich środków.

Wybierając preparat do czyszczenia skóry, należy w pierwszej kolejności sprawdzić rodzaj skóry. Można to zrobić za pomocą prostego testu. Wystarczy upuścić na materiał kroplę wody. Jeśli się wchłonie, oznacza to, że mamy do czynienia ze skórą naturalną. Taki materiał jest zwykle pokryty warstwą lakieru wykończeniowego, zwiększającą jego trwałość i ułatwiającą czyszczenie. Taka warstwa sprawia także, że woda wchłania się wolniej, jednak nie zapewnia pełnej wodoszczelności. Inaczej wygląda to w przypadku materiałów syntetycznych, jak eko-skóra, które w ogóle nie wchłaniają wody. Wiedząc już, z czym mamy do czynienia, wystarczy wybrać preparat odpowiedni do czyszczenia danego materiału.

Skuteczne środki do czyszczenia skóry

W sklepach można przebierać w różnego rodzaju preparatach do skór, których ceny zaczynają się od kilkunastu, a rosną nawet do kilkuset złotych. Z reguły lepiej unikać najtańszych środków, szczególnie tych, które mają zarówno czyścić, jak i konserwować. Dla osiągnięcia najlepszych efektów polecamy skorzystać z profesjonalnych preparatów auto detailingowych. Zwykle są nawet kilkakrotnie droższe od tych dostępnych w marketach, ale znacząco przebijają je także pod względem skuteczności oraz wydajności.

Czyszczenie skóry w samochodzie przy użyciu specjalistycznych produktów da zachwycające efekty, nie do osiągnięcia przy użyciu tańszych środków. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się wiele produktów do profesjonalnego i domowego użytku, w tym preparaty do czyszczenia lub konserwacji skórzanych tapicerek, a także specjalistyczne szczotki oraz inne niezbędne akcesoria do pracy z tym materiałem. Oferujemy produkty najbardziej renomowanych marek, jak CarPro, CleanTech, FX Protect, Meguiar's, Shiny Garage, Soft99, Sonax i Tenzi. Czyszczenie skóry w aucie za pomocą sprawdzonych środków to gwarancja skutecznego usunięcia wszystkich, nawet niewidocznych zabrudzeń. Starannie dobrane składniki łatwo rozpuszczą wszystkie zanieczyszczenia, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne dla samej tapicerki.

Jak wygląda czyszczenie skóry w samochodzie?

Na początku należy dokładnie odkurzyć powierzchnię. Zmoczenie zakurzonego albo zapiaszczonego fotela grozi powstaniem zacieków, które znacznie trudniej usunąć. W następnym etapie należy zastosować wybrany środek do czyszczenia skóry w samochodzie, odpowiedni dla rodzaju materiału oraz typu zabrudzeń. Najczęściej aplikuje się go za pomocą rozpylacza, na całą powierzchnię tapicerki, którą potem przeciera się za pomocą miękkiej szmatki lub specjalnej szczoteczki do skóry. Resztki preparatu i zneutralizowanego brudu spłukuje się przy użyciu wody. To zwykle ostatni etap czyszczenia, jednak warto skorzystać także z dodatkowych środków pielęgnacyjnych, które przedłużą żywotność skóry.

Jeśli zastosuje się skuteczny preparat do czyszczenia tapicerki skórzanej, cały proces powinien zająć około godziny. Samochód do użytku będzie nadawał się po kolejnych dwóch, trzech godzinach, gdy tapicerka dokładnie wyschnie. To niezwykle istotne, ponieważ mokra tapicerka jest bardziej narażona na osadzanie zanieczyszczeń, szczególnie w trakcie jazdy. Przestrzeganie wyżej opisanych zasad, a także stosowanie oferowanych przez nas specyfików, pozwoli przywrócić na dłuższy okres atrakcyjny wygląd każdej, nawet mocno eksploatowanej tapicerce skórzanej. Sprzedajemy wyłącznie wysokiej klasy produkty, które doceniają zarówno profesjonaliści, jak i pasjonaci we własnym zakresie dbający o czystość swoich pojazdów.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl