Powłoki ceramiczne i kwarcowe to nowoczesna gama produktów stworzonych z myślą o należytej ochronie lakieru samochodowego. Są alternatywą dla tradycyjnego woskowania, tworząc połyskującą powłokę ceramiczną lub kwarcową, która odpycha zabrudzenia oraz cząsteczki wody. Zabezpiecza także przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, promieniowaniem UV, oraz drobnymi zarysowaniami. Powłoki ceramiczne oraz kwarcowe to doskonały sposób, aby przez wiele lat cieszyć się doskonałą prezencją lakieru.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Profesjonalne powłoki ceramiczne na samochód

W Detailing-Centrum.pl znajdziesz profesjonalne, wysokiej jakości powłoki kwarcowe i ceramiczne na samochód. Proponujemy artykuły od renomowanych producentów: Koch Chemie, CarPro, FX Protect, Napolex oraz innych firm. W ofercie mamy specjalistyczne środki służące do pokrycia lakieru, a także mikrofibrę bądź inne akcesoria pozwalające na staranne i fachowe wykonanie powłok. Nasz asortyment obejmuje produkty w opakowaniach o różnych pojemnościach, co umożliwia zakup artykułu w pełni dopasowanego do konkretnych potrzeb.

Zapewniamy konkurencyjne ceny, sprawną realizację zamówień oraz profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru właściwych towarów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Skuteczna ochrona lakieru samochodowego

Nowoczesne produkty dostępne w naszym e-sklepie wyróżniają się znakomitą wydajnością i efektywnością. Są wygodne, proste w aplikacji. Każda nałożona powłoka ceramiczna na auto cechuje się wysoką trwałością, zapewniającą od kilku miesięcy do nawet paru lat skutecznej ochrony powierzchni pojazdu przed solą drogową, deszczem oraz wilgocią. Pozwala minimalizować odpryski lub zarysowania lakieru. Zapobiega tworzeniu tzw. wżerów z owadów czy ptasich odchodów, a także utlenianiu lakieru. Odpowiednio chroni też lakier przed rysami w czasie osuszania i mycia karoserii. W niewielkim stopniu wypełnia mikrozarysowania. Ponadto pogłębia połysk oraz kolor lakieru, tworząc tzw. mokry efekt.

Oferowane artykuły można aplikować jako samodzielne powłoki ceramiczne na samochód, jak również jako wzmocnienie dla już istniejących warstw. Zapewniają one dużą odporność na szkodliwe promieniowanie UV, pozostałości po owadach i niektóre chemikalia, a także łatwiejsze domywanie karoserii z m.in. drobinek żywic, rdzy albo asfaltu. Dobrej jakości powłoka ceramiczna wykazuje ponadto właściwości hydrofobowe, czyli odpychające cząsteczki wody. Dzięki temu powierzchnia auta pozostaje dłużej czystsza i lepiej zabezpieczona.

W zależności od rodzaju produktu, powłoka ceramiczna na samochód może być nanoszona na lakier (zarówno błyszczący, jak i matowy), ale również na tworzywa sztuczne, szkło (zazwyczaj z wyjątkiem przedniej szyby) oraz koła.

Szybka i prosta aplikacja powłoki ceramicznej

Dostępne powłoki ceramiczne zostały zaprojektowane w ten sposób, aby mogły je sprawnie nałożyć nawet osoby bez dużego doświadczenia w tym zakresie. Aby wykonać powłokę, należy najpierw dokładnie wyczyścić powierzchnię lakieru, najlepiej wykorzystując profesjonalne środki czyszczące do aut. Następnie trzeba przeprowadzić korektę lakieru w celu uzyskania wysokiego połysku powierzchni oraz wydłużenia trwałości warstwy. Kolejny krok to odtłuszczenie karoserii za pomocą specjalnych preparatów odtłuszczających. Po tym zadaniu można przystąpić do właściwego nanoszenia powłoki ceramicznej.

Na wysokiej jakości aplikator z mikrofibry należy nanieść kilkanaście kropli produktu (konkretną ilość określa producent), a następnie rozprowadzić je na powierzchni karoserii o wymiarach ok. 60 x 60 cm. W przypadku nałożenia zbyt dużej ilości środka, nadmiar trzeba natychmiast zetrzeć ściereczką z mikrofibry, aby nie doprowadzić do utwardzenia się warstwy. Warto sprawdzić przy pomocy specjalnego, intensywnego światła, czy wszystkie plamy lub pozostałości preparatu zostały usunięte. Czynności należy powtórzyć na kolejnych fragmentach karoserii, a następnie pozostawić je do wyschnięcia. Powłoka ceramiczna na auto powinna schnąć przez przynajmniej 5, do nawet kilkudziesięciu godzin (w zależności od zastosowanego produktu), a przez kolejne dwie doby lepiej zapobiegać jej kontaktom z wodą. Proces jej wysychania oraz utwardzania można przyspieszyć, używając światła podczerwonego.

Aby przedłużyć wytrzymałość i funkcjonalność nałożonej warstwy, dobrze systematycznie przecierać ją preparatem o kwasowym odczynie, np. kwaśnym szamponem lub aktywną pianą. To sprawia, że powłoka ceramiczna na lakier odzyskuje swe właściwości hydrofobowe, czego efektem jest łatwość odpychania zabrudzeń i wody.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl