Mycie szyb z pomocą profesjonalnych kosmetyków samochodowych nie ogranicza się jedynie do usuwania zanieczyszczeń oraz smug. Zaawansowane preparaty umożliwiają nam kompleksowe czyszczenie, które obejmuje odtłuszczanie szyby oraz tworzenie specjalnej powłoki ochronnej. W przypadku przedniej szyby jest to bardzo korzystne w celu poprawienia widoczności. Z zabezpieczonych szyb samochodowych woda odprowadzana jest bez użycia wycieraczek. Staranne mycie szyb jest także niezbędne do nałożenia anty pary, czyli preparatu, który chroni nasze szyby przed zaparowaniem. To wszystko znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Płyn do szyb samochodowych

Czystość szyb ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Różnego rodzaju pył i inne substancje, owady, a także smugi powstające podczas czyszczenia nieodpowiednim preparatem, to tylko niektóre z wielu czynników, które mogą znacząco ograniczyć widoczność. Także po wewnętrznej stronie szyb gromadzi się tłusty osad, którego konsekwencją bywa częstsze i szybsze osadzanie się pary. Aby uniknąć takich niedogodności, należy dbać o regularne czyszczenie tego elementu pojazdu.

Do mycia szyb najlepiej używać dedykowanych do tego preparatów. Domowe środki do mycia szyb samochodowych lub używanie płynów przeznaczonych do innych powierzchni zwykle okazuje się mało skuteczne. Istnieje też większe ryzyko powstawania smug. Ponadto, chętnie stosowane jako zamiennik płyny do mycia okien często zawierają w składzie amoniak, który nie tylko może uszkodzić elementy samochodu wykonane z plastiku, gumy lub skóry, ale ma także intensywny zapach, którego wydychanie nierzadko wywołuje podobne skutki do spożycia małej ilości alkoholu.

Jaki wybrać środek do czyszczenia szyb samochodowych?

Specjalny płyn do szyb samochodowych z reguły jest neutralny dla innych elementów auta, nie pozostawia nieprzyjemnego lub szkodliwego zapachu, a także nie stwarza zagrożeń związanych z widocznymi smugami. Oczywiście, wiele zależy od tego, jaki wybierze się preparat do mycia szyb samochodowych. Tanie produkty nieznanych marek mogą wydawać się dobrym rozwiązaniem ze względów ekonomicznych, ale tak naprawdę nie ma pewności, czy okażą się skuteczne i wydajne, ani czy zapewnią odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Najlepiej korzystać z już sprawdzonych rozwiązań, a jeśli chcemy wypróbować nowego środka — sprawdzić, co polecają inni posiadacze aut. Przed zakupem warto zwrócić też uwagę, czy w składzie danego środka nie ma amoniaku lub alkoholu. Dodawanie tych substancji świadczy o tym, że producent niekoniecznie wie, co jest najlepsze dla samochodu. W takim przypadku lepiej wybrać preparat innej marki.

Jak przebiega czyszczenie szyb samochodowych?

Zakup odpowiedniego środka to dopiero połowa sukcesu, bo nie mniej istotne jest samo mycie szyb samochodowych. Istnieje na to wiele sposobów, o mniejszej lub większej skuteczności. Na początek warto przepłukać szybę bieżącą wodą. Pozwoli to usunąć większe zanieczyszczenia, jak np. plamy z błota. Następnie trzeba nanieść płyn do mycia szyb samochodowych za pomocą gąbki, mikrofibrowej ściereczki lub rękawiczek. Stosowanie podłużnych ruchów powinno pomóc w usunięciu pozostałego brudu oraz zapobiec powstawaniu smug. W przypadku szyb bocznych najlepiej lekko je opuścić. Pozwoli to na dokładniejsze usunięcie zanieczyszczeń z ich brzegów.

Niektóre środki do mycia szyb samochodowych najlepsze efekty dają wtedy, gdy przez chwilę pozostawi się je na powierzchni. Kolejny krok to przetarcie szkła na sucho. Stosuje się do tego specjalne ręczniki, ściereczki z mikrofibry lub zwykłe gazety. Po umyciu szyb można je dodatkowo wypolerować, a także użyć tzw. wycieraczki w płynie, aby jeszcze lepiej poprawić widoczność.

Gdzie kupić skuteczny środek do szyb samochodowych?

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się szeroki wybór preparatów do mycia szyb samochodowych. Sprzedajemy wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych marek, do których należą m.in. ADBL, CleanTech, Good Stuff, Shiny Garage, Soft99, Sonax oraz Tenzi. Płyn do szyb samochodowych można nabyć w postaci atomizera, potocznie zwanego spryskiwaczem lub rozpylaczem. Dostępne są preparaty o różnej pojemności, od 250 ml do jednego litra. Po zużyciu taki środek do czyszczenia szyb samochodowych można ponownie napełnić, kupując preparat w formie kanistra o pojemności do pięciu litrów. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo ekonomiczne oraz wydajne, a stosuje je większość popularnych marek.

Nasza oferta obejmuje także specjalne ręczniki do wycierania powierzchni szklanych, które sprawdzą się podczas pielęgnacji. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem, a w przypadku jakichkolwiek pytań na jego temat, jesteśmy do dyspozycji.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl