Pady z mikrofibrą to grupa najbardziej uniwersalnych akcesoriów polerskich przystosowanych zarówno do usuwania niewielkich mankamentów, jak również do wykończenia nadającego lakierowi pełny blask. Mikrofibra to bardzo delikatny materiał, który świetnie chłonie wilgoć, równomiernie rozprowadza materiał oraz nie zagraża lakierowi nawet przy bardzo intensywnym polerowaniu. Pady polerskie z miękką i drobną mikrofibrą są używane właśnie przy wykańczaniu i gwarantują, że polerowanie nie pozostawi nieestetycznych smug.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym są pady z mikrofibry?

Pad to inaczej mówiąc tarcza polerska. Składa się z gąbki, przeważnie wykonanej z mikrofibry, a także z krążka, który umożliwia mocowanie do maszyny polerskiej lub rotacyjnej. Podstawowe zadanie gąbki polerskiej, stosowanej wraz z odpowiednią pastą, to mechaniczne starcie z powłoki lakieru górnej warstwy, zawierającej rysy oraz defekty. Pady z mikrofibry występują w różnych wariantach, różniących się między sobą twardością. Im twardszy pad, tym ma większa moc ścierną, ale też tym gorsze pozostawia wykończenie lakieru.

Jak używać pad z mikrofibry?

Dla najlepszego efektu, w przypadku poważniejszych uszkodzeń lakieru, używa się kilku gąbek. Najpierw najtwardszej, zwanej tnącą lub z angielskiego cuttingową, której zadaniem jest matowienie lakieru, co pozwoli usunąć głębsze rysy. Na koniec stosuje się natomiast miękką gąbkę polerską, czyli tzw. wykańczającą lub finishową, która nada połysku. W międzyczasie można też zastosować gąbki o średniej twardości. Pamiętać trzeba, aby do każdej z nich dobrać odpowiednią pastę — mocno ścierną do twardych padów, lekko ścierną do miękkich.

Gdzie kupić solidne pady z mikrofibry?

W naszym sklepie internetowym oferujemy bardzo szeroki wybór padów polerskich o różnej twardości i średnicy. Produkty renomowanych marek, jak Brayt, Flexipads czy Honey, to gwarancja wysokiej jakości, a tym samym najlepszej skuteczności. Doskonale sprawdzą się podczas samodzielnego polerowania samochodu, ale także w specjalistycznych warsztatach. Każdy powinien znaleźć tu odpowiedni dla siebie produkt.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl