Jak czyścić pady polerskie?

Jak czyścić pady polerskie?

Polerowanie ręczne i maszynowe to bardzo istotny element pracy każdego detailera. Niezależnie od tego, czy trzeba przeprowadzić delikatną korektę lakieru, czy też kompleksowo usunąć wszelkie niedoskonałości, jakość padów polerskich będzie miała ogromne znaczenie dla ostatecznych efektów pracy. Utrzymanie ich w jak najlepszym stanie to nie tylko gwarancja komfortowego, skutecznego użytkowania, ale także dłuższa żywotność tego wyposażenia, a co z tym związane – oszczędność pieniędzy. Podpowiadamy jak czyścić pady polerskie, by długo cieszyć się ich doskonałym stanem.

Czyszczenie padów – podstawowa pielęgnacja w trakcie pracy

Ze względu na swój charakter pady polerskie będą absorbować drobinki startego lakieru, oleje i ścierniwa z wykorzystywanych past polerskich. Po pewnym czasie gąbki (zobacz więcej - gąbki do polerowania) nasycą się zarówno zawartością pasty, jak i lakierem usuniętym z pojazdu podczas polerowania. Z tego powodu stracą swoją zdolność korekcyjną oraz utrudnią osiągnięcie zadowalających efektów. Dlatego też warto zadbać o regularne czyszczenie padów polerskich w trakcie pracy.

Aby to zrobić, wystarczy kupić małą plastikową szczoteczkę z dość sztywnym włosiem, która dostępna jest w naszym sklepie w akcesoriach do czyszczenia padów. Po zakończeniu polerowania określonych elementów pojazdu, należy odwrócić polerkę i włączyć ją na niskie obroty, dociskając lekko szczotkę do powierzchni pada. Trzeba uważać na siłę nacisku, by nie uszkodzić materiału. W ten sposób skuteczne usuwa się nadmiar pasty i wosku podczas pracy, dzięki czemu dłużej można korzystać z jednego pada.

Alternatywą dla czyszczenia padów za pomocą szczoteczek jest ręcznik z mikrofibry. Zasada jest ta sama – wystarczy przyłożyć go do pracującej na niskich obrotach polerki. Gąbkę można wcześniej delikatnie spryskać wodą – ręcznik szybko wchłonie wilgoć.

Czyszczenie gąbek polerskich – pranie po zakończeniu polerowania

Od czasu do czasu warto przeprowadzić nieco intensywniejsze czyszczenie padów, które skutecznie usunie z gąbek wszystkie pozostałości pasty i wosku oraz starty lakier. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się specjalistyczne środki myjące, bezpieczne dla pianki lub futra. Należy zdjąć pad z polerki, spryskać lub namoczyć go dedykowanym produktem oraz

wyszorować szczotką. Następie wystarczy spłukać gąbkę letnia wodą, dobrze wycisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Sam proces płukania padów można kilkukrotnie powtórzyć. Co istotne, tego typu czyszczenie warto przeprowadzić od razu po zakończeniu polerowania samochodu – z zaschniętego materiału o wiele trudniej usunąć wszystkie pozostałości pasty, wosku czy drobinki lakieru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl