Mycie felg wymaga zastosowania specjalistycznych kosmetyków samochodowych dedykowanych powierzchniom metalowym. W tej kategorii znajdziesz bogaty wybór preparatów do czyszczenia oraz felg aluminiowych oraz chromowanych które wymagają specjalnych preparatów o odpowiednim PH. Z pomocą tych kosmetyków bez trudu wyeliminujesz zabrudzenia metaliczne w postaci pyłu z klocków hamulcowych. Czyszczenie felg pozwala również chronić powierzchnie metalowe przed korozją oraz oddziaływaniem szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu, felgi na dłużej zachowują swój doskonały wygląd.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Standardowe środki chemiczne nie zawsze sprawdzają się w usuwaniu zanieczyszczeń, z którymi mają do czynienia felgi aluminiowe. Efekt ich działania jest – w najlepszym przypadku – niewystarczający oraz krótkotrwały. Poza tym nie dają żadnej ochrony na przyszłość. Z kolei profesjonalne środki do czyszczenia felg poradzą sobie z każdym zadaniem. Zostały bowiem zaprojektowane z myślą o jak najlepszym zabezpieczeniu i wyczyszczeniu metalowej części koła.

Jak używać płyn do mycia felg?

Najważniejszą zasadą stosowania jakiejkolwiek substancji chemicznej jest dokładne zaznajomienie się z instrukcją użytkowania. Producenci informują o sposobie czyszczenia, dzięki czemu nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy. W ten sposób można też dowiedzieć się, czy dany preparat do mycia felg nadaje się do tych, które się posiada.

Kolejną ważną informacją zamieszczoną na opakowaniu jest czas, jaki trzeba odczekać po nałożeniu płynu. W zależności od produktu waha się on między kilkoma, a nawet kilkunastoma minutami. Zbyt wczesne spłukanie preparatu sprawi, że mycie będzie zwyczajnie nieskuteczne.

Dopiero po zaznajomieniu się ze sposobem działania można przystąpić do właściwego czyszczenia. Felga powinna być chłodna, dlatego niewskazane będzie również mycie w pełnym słońcu. Środek do czyszczenia felg aluminiowych należy rozprowadzić po całej powierzchni, a następnie odczekać wskazany przez producenta czas. Po jego upłynięciu wystarczy spłukać wszystko wodą pod umiarkowanie wysokim ciśnieniem. Zwykły wąż ogrodowy do tego wystarczy. Gdyby okazało się, że ciśnienie jest zbyt małe, można posiłkować się gąbką lub innymi akcesoriami. Zaleca się wówczas założenie gumowych rękawiczek, aby uniknąć kontaktu płynu ze skórą.

Jakich akcesoriów użyć do dokładnego wyczyszczenia alufelg?

Istnieje kilka przydatnych przedmiotów, których zadaniem jest ułatwienie czyszczenia, a także uczynienie go bardziej precyzyjnym. Mowa m.in. o miękkich szczotkach, padach do mycia felg czy szczoteczkach obrotowych. Dzięki nim można nie tylko przyspieszyć cały proces, ale również dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. W ten sposób środki do czyszczenia felg mogą objąć swoim działaniem także mniej widoczną przestrzeń. To z kolei przekłada się na wydłużenie żywotności tego istotnego elementu pojazdu.

Czyszczenie felg – zalety

Specjalistyczne preparaty to nie tylko metoda do dokładnego usunięcia zanieczyszczeń. To również sposób na ochronę felg przed zagrożeniami typowymi dla metalu. Mowa przede wszystkim o korozji i wielu zanieczyszczeniach pochodzenia metalicznego. Poza tym część preparatów jest w stanie zneutralizować nieprzyjemny zapach typowy dla deironizerów. Stosowany regularnie płyn pozwala utrzymać lśniące felgi przez cały czas, które jak wiadomo są ważną wizytówką całego pojazdu.

Środek do czyszczenia alufelg od znanego producenta

Starannie dobieramy nasz asortyment. Udostępniamy wyłącznie produkty, wobec których nie mamy cienia wątpliwości w kwestii jakości oraz efektywności. Dlatego na stronie znajdziesz preparaty pochodzące od liderów w branży kosmetyki samochodowej. Wśród nich znajdują się tacy producenci, jak ADBL, CarPro, CleanTech, Good Stuff czy Meguiar's. Posiadamy także inne cenione marki.

Cechami łączącymi wszystkich wytwórców są: korzystanie z wysokogatunkowych surowców, zaawansowanie technologiczne oraz bezpieczeństwo użytkowania ich produktów. Preparat do mycia felg znanej marki spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania nakładane na tego typu środki. Dzięki temu można być pewnym ich skuteczności, a także bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że nie zaszkodzą one ani felgom, ani użytkownikowi preparatów. Zostały dokładnie przebadane pod tym kątem. Można więc używać je bez stosowania szczególnych środków ochrony.

Z przyjemnością pomożemy w doborze środka do czyszczenia felg aluminiowych. Mamy długoletnie doświadczenie w branży, dlatego można nam całkowicie zaufać. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, aby dowiedzieć się więcej o asortymencie oraz skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa.

Polecane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl