Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu? Profesjonalnymi powłokami!

Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu? Profesjonalnymi powłokami!

Ochrona reflektorów samochodów przed matowieniem oraz zżółknięciem jest istotnym, choć z pozoru niewymagającym większej uwagi elementem pielęgnacji swojego pojazdu. Tymczasem od natężenia światła zależy bezpieczeństwo jazdy. Nie można przy tym zapomnieć o estetyce pojazdu. Ta, niestety często pomijana podczas pielęgnacji, część auta wpływa na ogólny wizerunek. Dlatego zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu nabiera tak dużego znaczenia (zobacz także - pasty do polerwoania lamp reflektorów i plastików).

Zazwyczaj w tym celu stosowano różnego rodzaju tradycyjne powłoki ceramiczne. Wciąż są dość popularne. Niestety ich aplikacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Ze względu na swój skład oraz konsystencję, powłoki ceramiczne stwarzają ryzyko powstawania zacieków. Trzeba więc pewnej wprawy, żeby uniknąć problemów. Poza tym ich przygotowanie wymaga niekiedy zmieszania kilku składników. Dotyczy to jednak wyłącznie preparatów od mniej profesjonalnych producentów.

Co więc warto zastosować w ich miejsce?

Proponujemy przede wszystkim nowoczesne rozwiązania w zakresie zabezpieczania lamp po polerowaniu, jakimi są powłoki kwarcowe, a także powłoki ceramiczne uznanych na świecie marek. Ich lepsze działanie można zauważyć gołym okiem. Po naniesieniu preparatu na reflektor wygładza się jego powierzchnię i oczyszcza. Estetyczny efekt jest nieporównywalnie bardziej atrakcyjny od wszelkich innych środków w tym zakresie.

Najistotniejsza jest jednak ochrona. Powłoka ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że nie chłonie wody i jest odporna na różne zabrudzenia. Ponadto zabezpiecza przed szybkim blaknięciem. Żadne warunki atmosferyczne nie mogą więc zagrozić lampom. To też odpowiedź dla osób, które zastanawiają się nad tym, jaki filtr UV do reflektorów sprawdzi się najlepiej. Zaawansowane powłoki kwarcowe czy ceramiczne doskonale zabezpieczają przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Wobec tego nadają się do użytkowania przez cały rok.

Jaki wosk ochronny do lamp? Najważniejsi producenci

Niektóre marki sprawdzają się znacznie lepiej od konkurencji. Szczególnej uwadze polecamy więc produkty pochodzące od FX Protect. Ich Evolution Coating 9H jest jednym z najpopularniejszych preparatów z tej kategorii. To zasługa wyjątkowej skuteczności i prostej aplikacji. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie marki, jak Koch Chemie, Royal Pads, Tenzi Detailer, Nanolex, Fireball czy CarPro.

Najlepsze woski ochronne oraz filtry UV warto zamówić poprzez zaufanego dostawcę. Dzięki temu można dostać wybrany przez siebie produkt w atrakcyjnej cenie i w najszybszym terminie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl