Czym usunąć żywicę z samochodu? Garść porad

Czym usunąć żywicę z samochodu? Garść porad

Niektórych substancji nie da się usunąć podczas zwykłego czyszczenia lakieru samochodowego. Wynika to z ich natury. Lepkie i szybkoschnące zanieczyszczenia są prawdziwym utrapieniem dla kierowców. Na szczęście współcześnie wiadomo, czym usunąć żywicę z lakieru w taki sposób, aby nie uszkodzić karoserii. Zachęcamy do lektury naszego wpisu na ten temat.

Jak usunąć żywicę z lakieru samochodu w bezpieczny sposób?

Najprostszym sposobem jest starcie żywicy tak szybko, jak tylko się da. Wówczas wystarczy przetarcie nasączoną wodą ściereczką. Niestety wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno zareagować w odpowiednim momencie. Niektóre plamy odkrywa się dopiero po wielu dniach od momentu, w którym się pojawiły. A więc czym usunąć żywicę z lakieru, jeśli zdążyła ona już zaschnąć?

Nawilżony kawałek materiału już nie wystarczy. A próba zeskrobania żywicy grozi zniszczeniem lakieru. Niezbędne będzie więc użycie profesjonalnych środków, które zostały zaprojektowane z myślą o takich właśnie sytuacjach.

Zasada działania preparatów jest prosta. Zawarte w nich substancje (różnią się w zależności od producenta oraz typu produktu) mają na celu rozpuszczenie cząsteczek żywicy. To narusza ich strukturę i sprawia, że można je w łatwy sposób zetrzeć z powierzchni. Co więcej, substancje te nie są w stanie uszkodzić lakieru. Ich działanie w żaden sposób nie wpływa na wygląd czy właściwości karoserii.

Warto zauważyć, że wspomniane środki w większości nadają się nie tylko do zastosowania przy zanieczyszczeniu żywicami, ale też przy plamach z kleju oraz smoły, a nawet kawałkach asfaltu.

Czym usunąć żywicę z lakieru samochodowego? Skuteczne i łatwe w użyciu preparaty

Tylko niektóre produkty są godne zaufania. Jak je rozróżnić? Przede wszystkim dzięki marce. Na rynku funkcjonuje tylko kilku producentów, którzy spełniają najwyższe wymagania dotyczące składu oraz bezpieczeństwa użytkowania ich preparatów. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Shiny Garage, Soft99, CleanTech, Koch Chemie czy ADBL. To oni cieszą się największym zaufaniem – i to nie bez przyczyny. Produkowane przez powyższe marki środki do usuwania żywicy sprawdziły się już w niezliczonych przypadkach.

Oczywiście przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu należy zaznajomić się z instrukcją. Sposób użycia w większości przypadków wygląda podobnie. Przed skorzystaniem z chemii do usuwania żywicy trzeba wstrząsnąć butelką, a następnie spryskać nią zabrudzoną powierzchnię. Po odczekaniu (ok. 15 minut) można spłukać powierzchnię wodą pod ciśnieniem. Jeśli za pierwszym razem nie udało się oczyścić powierzchni, wystarczy powtórzyć czynność. Co jednak ważne, preparaty nakłada się zazwyczaj na osuszoną powierzchnię!

Powyższe przykłady z pewnością stanowią odpowiedź na pytanie o to, jak usunąć plamy z żywicy na samochodzie. Zachęcamy więc do przyjrzenia się wspomnianym preparatom, dzięki którym oczyszczanie własnego pojazdu będzie maksymalnie bezpieczne i, co najważniejsze, w pełni skuteczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl